Násilí v médiích a dětské chování

Mládež kolem roku 2000 sbírala a vyměňovala samolepky s pokémony. Nyní bojují na bojišti, aby je zachytili a vyhráli hru. Kdysi byly strašidelné filmy promítány pozdě v noci a v televizi byla jen hrstka kanálů, nyní jsou násilné filmy k dispozici na všech zařízeních, na vyžádání, 24hodin denně/7 dní v týdnu. Kde kdysi byla krev vyrobena z kečupu, poskytují nyní HD a speciální efekty super-realistickou hrůzu a krveprolití. Jak ovlivní zvýšení násilí v dostupných mediích děti?

Imitování agresivity

Jsme obklopeni obrazovkami - televizorů, smartphonů, tabletů, notebooků, počítačů, sluchátek virtuální reality. Není divu, že naše děti mají větší přístup k násilným médiím než kdykoliv předtím. Psychologové definují mediální násilí jako vizuální zobrazení agrese ze strany jednoho člověka, zvířete nebo nadpřirozené bytosti proti jinému. Zní to nejen jako mnoho filmů, ale také řady dětských pořadů a videoher. V roce 1963 studovali výzkumníci sociálního učení vliv zhlédnutí násilí na chování dětí. Zjistili, že 88% dětí bude napodobovat agresivní displeje, jehož jsou pasivními svědky (například, na televizní obrazovce), a to buď zkopírováním agresora, nebo oběti. Moderní výzkum tento výsledek opakovaně potvrdil. Poplašné zvony by měly zvonit.

Zpráva zveřejněná v Psychiatric Times v roce 2012 zjistila, že násilí nemá vliv pouze na chování; vztahuje se i na poznávání a náklonnosti. Poznání je jako základ, na kterém jsou stavěny cihly z náklonnosti a chování do tvaru charakteru. Psychika vašeho dítěte je tak trochu jako modelína, modeluje samu sebe podle svého prostředí. My všichni chceme pro naše děti to nejlepší. Musíme proto dávat pozor, na co se dívají a jak dlouho. Ale není to jen o hodinách; jde o typ obsahu, který konzumují. Studie zveřejněná v roce 2000 v časopise Journal of American Medical Association dospěla k závěru, že každý G-ohodnocený film obsahoval alespoň jeden násilný čin. Strašidelné! Tak, jak si můžete být jisti, že mediální strava vašeho dítěte je zdravá?

Zdravější mediální strava

Obrazovka se má k mozku tak, jako potraviny k tělu. Musíte být vybíraví, co to dá. Vyberte si médium, které zlepšuje a podporuje pohodu vaši a vašich děti. Zde jsou dva užitečné tipy, které vám pomohou vyčistit mediální stravu, jeden preventivní; druhý korekční.

Je velmi důležité, aby rodiče a pedagogové mluvili s dětmi o vedlejších účincích násilí a vysvětlili jim, jak škodlivé může být v případě, že budou kopírovat tyto akce. Pomocí jednoduchého jazyka, jim řekněte, jak postava trpí bolestí, jak se darebák zranil, nebo jak se akce se ukázala být destruktivní pro každého. Tímto způsobem můžete také pomoci svému dítěti pochopit, že se jedná o fiktivní příběh, který by neměl být napodobován nebo aplikován do reálného života. Dbejte i na typ média, které sledujete, když se vaše dítě pohybuje kolem. Bude následovat váš příklad, takže vybírejte zdravější média, jako jsou informační dokumentární a vzdělávací programy. Nahraďte čas videohry časem pro rodinu, jděte na procházku, vařte jídlo společně, vyhrabte ty staré stolní hry.

Uklidnění mediálních vzpomínek

Co když se vaše dítě v noci probudí a pláče? Nemůže spát kvůli hororu sledovanému dříve. Zde je tip jak ho uklidnit zpět do spánku. Za prvé, mějte porozumění a buďte otevření. Nechte je říci všechno, co nejvýstižněji: barvy, které vidí, pach a řev monstra, které číhá ve tmě. Nyní mu můžete pomoci přemýšlet o tom jinak. Jemně mu řekněte, aby si představil, že se dívá na scénu z krásného letadla, vlaku, nebo kouzelného koberce, nebo z něčeho, co si dítě užívá. A jak letadlo vzlétne a letí pryč, netvor je menší a menší, dokud nezmizí. A oni nyní plavou s oblaky. Tato NLP technika jim může pomoci překonat nepříjemné vzpomínky médií a navodit opět klidný spánek.

Děti jsou násilím v médiích obzvláště ohroženy, takže bychom měli dbát na to, aby mu nebyly vystaveny vůbec, nebo jen tak málo, jak je to možné. Jako rodiče máme zvláštní odpovědnost vůči příští generaci dospělých. Ukažme jim, jak milovat místo toho, jak bojovat.

Shledali jste tyto informace užitečné? Podělte se se svými přáteli, nebo sdílejte své vlastní tipy na udržení svých děti mimo násilí na obrazovce.

 

Videa včech uživatelů

Všechna videa

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

marianne

logo-hn-byznys

slunicko

materidouska

 

cesroz

evropa2

nova2

Nejaktivnější uživatelé