Víte, jaký by měl být správný vývoj řeči u dětí?

První zvuk, který vydá malé miminko je křik, který však v prvotních dnech nevyjadřuje náladu dítěte, je pouze reflexem dýchacích a hlasových projevů. Až později si dítě uvědomí, jakou sílu má jeho křik a vyjadřuje jím nelibé pocity a žádosti. Víte, jak vývoj dětského vyjadřování pokračuje?

Dětská nadváha a obezita, co s tím?

Pohled na dítě trpící nadváhou není v dnešní době už vůbec nic divného. I dříve se objevovaly děti s nadváhou, ale v dnešní době jejich počet rychle roste. Čím to je? Dříve totiž děti trávily více času venku, běhaly po loukách a přísun sladkostí nebyl takový. Z důvodu jednoduchého, nic takového tu prostě nebylo. Nyní mají rodiče na výběr, jak budou dítě stravovat a často si vybírají tu nejhorší cestu.

Jak rozvíjet řeč u dětí?

Jedním velkým rodičovským úkolem se stává rozvíjení řeči jejich milovaných dětí. V dnešní uspěchané době již nemáme na děti tolik času jako dříve. Tento fakt se silně odráží na vývoji řeči u dětí. Tento vývoj není jen na dětech, ale především na nás, na tom, jak moc se dítěti věnujeme a pomáháme mu poznávat okolní svět.

Mohou dvouleté děti chodit bez problémů do školky?

Velká otázka, kterou si kladou nejen maminky, které touží jít dříve do práce, ale i ředitelky mateřských školek. Jaký názor na to máte vy? Myslíte si, že je dvouleté dítě připravené čelit novému prostředí a novému kolektivu? Toť otázka.

Pozor na správný vývoj dětských nožiček

Někdy vypadají děti opravdu legračně, třeba v takzvané kovbojské éře, kdy se k vám jen v plínce rozběhnou a jejich nohy připomínají tvar písmene O. Tato legrační scéna je vlastně pro dítě velice důležitá, protože bez této části vývoje nohou, by dítě mohlo mít v budoucnu velké zdravotní problémy. Věděli jste to? A víte o vývoji dětských nožiček všechno důležité?

Už zase, dětské proč

Jaké myslíte, že je nejopakovanější dětské slovo, které může rodič slyšet i dvacetkrát za den? Je to to tajemné slůvko, které dítě postupně objevuje a začíná si uvědomovat jeho magický význam. Proč. To je otázka, která změní život každému dítěti.

Jak správně vybrat zájmový kroužek pro dítě?

Chtěli byste, aby vaše díte chodilo na zájmové kroužky a nemůžete se rozhodnout na jaké? Zeptejte se svého dítěte na to, co ho zajímá, co ho baví a čemu by se chtělo nejvíce věnovat. Již od malička je důležité, abyste své dítě vedli ke smysluplným činnostem, které ho budou bavit. Výtvarka, tancování, housle nebo francouzština? Kroužků je nepřeberné množství a vybrat si z nich není vždy jednoduché. Řádně prodiskutujte možnosti se svým dítětem a především jej nepřetěžujte. Kroužek každý den už není zábavou, ale mění se v nepříjemnou rutinu.

Dětská lhostejnost

Občas se ve školkovském kolektivu objeví dítě, které nechce spolupracovat, neplatí na něj domluvy, motivace, ani přemlouvání, je mu prostě všechno jedno. Znáte také takové dítě?

Maria Tecla Artemesia Montessori

Maria Tecla Artemesia Montessori (31.srpna 1870 - 6. května, 1952) byla italská lékařka a pedagožka, známá hlavně pro filozofii školství, která nese její jméno, a jako autorka děl o vědecké pedagogice. Její vzdělávací metoda se v současné době používá ve veřejných a soukromých školách po celém světě. Montessori se narodila 31. srpna 1870 v Chiaravalle, Itálie. Její otec, Alessandro Montessori, v té době 33 letý, byl úředníkem ministerstva financí a praoval ve státní tabákové továrně. Její matka, Renilde Stoppani, 25 letá, byla na svou dobu velmi vzdělaná byla praneteří italského geologa a paleontologa Antonio Stoppaniho. Neměla žádné zvláštní poradce a tak byla velmi blízká své matce, která jí ochotně podporovala. Měla také láskyplný vztah ke svému otci, i když nesouhlasil s její volbou pokračovat ve vzdělání.

Fitness pro předškoláky

V době, kdy jsou děti 4 a 5 let staré, mají jejich fyzické schopnosti, jako je běh, skákání, kopání a házení, za sebou už dlouhou cestu. Teď budou pokračovat v upřesňování těchto dovedností a stavět na nich při učení se těm složitějším. Využijte přirozené tendence vašeho dítěte být aktivní. Pocit přesvědčení o svých schopnostech buduje sebevědomí, a zůstat fit snižuje riziko závažných onemocnění v pozdějším životě.

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

marianne

logo-hn-byznys

 

 

Videa včech uživatelů

Všechna videa