Tipy a rady, jak si s dětmi užít vánoční prázdniny

V plném proudu jsou právě Vánoce, svátky klidu, pohody a dobrého jídla. To vše jsou vánoční svátky pro nás. Ale jak je vnímají naše děti? Děti si chtějí užívat zábavy, pohádek a nápadů, které pro ně připravíme. Už máte některé v záloze?

Co všechno se dítě ve školce naučí

Dítě dosáhne věku tří let a čeká ho cesta do školky, kde by se mělo učit novým dovednostem a socializovat se s ostatními dětmi. Čekají ho nová přátelství, hračky, zkušenosti, ale také zlobení, sprostá slova a další lumpárny, které se učí od ostatních dětí. Měli byste se na tuto pravděpodobnost dobře připravit.

Kam s dětmi na hory

Zima se blíží a první sníh se na horách již začíná usazovat a vy přemýšlíte, kam s dětmi vyrazíte na hory. Volba není vždy jednoduchá, jelikož střediska nemusí mít vhodné zázemí pro lyžování s dětmi. Menší sjezdovku, lyžařskou školu pro děti nebo atrakce či alespoň kopec na sáňkování by neměl chybět, aby se i děti bavily. Dnes se podíváme na to, kde je lyžování s dětmi nejpohodlnější.

Jak vzdělávat své děti o zdravé výživě

Povzbuzování děti, aby jedly více zeleniny a dalších zdravých potravin, které nemusí nutně mít chuť, která se jim zamlouvá, je starý problém, kterému čelí rodiče, pečovatelé a dokonce i školy. Existuje mnoho přístupů ke zvýšení dětské spotřeby těchto druhů potravin, ale nedávná studie naznačuje, že klíčem k tomu, aby děti jedly zdravě, je bez ohledu na jejich stáří vzdělání.

Jak vybrat bačkůrky do školky

Vybrat správné boty pro vaše děti není jednoduché. Měly by splňovat určitá kritéria pro zdravý vývoj dětské klenby a podporovat správnou stabilitu, navíc by se vám měly líbit a vašemu potomkovi přesně sedět. Dnes se podíváme na to, jak vybrat správné bačkůrky.

Lesní mateřské školky, pro a proti

Rozhodujete se, do jaké mateřské školky dítě dáte? Přemýšlíte nad cizojazyčnou školkou, soukromou nebo lesní? Zkuste se dnes s námi zamyslet nad tzv. lesní mateřskou školkou, která svou základní myšlenku váže k lesu.

Móda pro dvojčata - je trend oblékat je stejně?

Doma na vás koukají dvě děti, které si jsou podobné jako vejce vejci a vy přemýšlíte, jak je obléci. Některé matky preferují oblékání sourozenců, ať už to jsou dvojčata, nebo ne, stejně. Jaký názor na to máte vy? Myslíte si, že je správné oblékat děti stejně?

Jaké hračky by neměly ve školce chybět

Mysleli jste na to, proč vůbec existují hračky? Kromě toho, že mají dítě zabavit, jsou tu hračky i z jiných důvodů. Jejich hlavním přínosem by měl být rozvoj dítěte, to že se při hraní dítě zabaví a neotravuje vás, je již vedlejší produkt.

Víte, jaký by měl být správný vývoj řeči u dětí?

První zvuk, který vydá malé miminko je křik, který však v prvotních dnech nevyjadřuje náladu dítěte, je pouze reflexem dýchacích a hlasových projevů. Až později si dítě uvědomí, jakou sílu má jeho křik a vyjadřuje jím nelibé pocity a žádosti. Víte, jak vývoj dětského vyjadřování pokračuje?

Dětská nadváha a obezita, co s tím?

Pohled na dítě trpící nadváhou není v dnešní době už vůbec nic divného. I dříve se objevovaly děti s nadváhou, ale v dnešní době jejich počet rychle roste. Čím to je? Dříve totiž děti trávily více času venku, běhaly po loukách a přísun sladkostí nebyl takový. Z důvodu jednoduchého, nic takového tu prostě nebylo. Nyní mají rodiče na výběr, jak budou dítě stravovat a často si vybírají tu nejhorší cestu.

Jak rozvíjet řeč u dětí?

Jedním velkým rodičovským úkolem se stává rozvíjení řeči jejich milovaných dětí. V dnešní uspěchané době již nemáme na děti tolik času jako dříve. Tento fakt se silně odráží na vývoji řeči u dětí. Tento vývoj není jen na dětech, ale především na nás, na tom, jak moc se dítěti věnujeme a pomáháme mu poznávat okolní svět.

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

marianne

logo-hn-byznys

 

 

Videa včech uživatelů

Všechna videa