Na co nezapomenout při cestě k moři s dětmi

Dnes už se běžně jezdí či létá k moři i s těmi nejmenšími. Víceméně záleží na rodičích, kdy si troufnou vzít svou ratolest na delší cestu. Chystáte se letos k moři s dítětem/dětmi? Dobře promyslete, co mu/jim sbalíte. Pojďme si shrnout, na co byste neměli zapomenout.

Školky neslouží jenom na hlídání

Každá mateřská dovolená jednou skončí a nastane pracovní kolotoč, který se mnohdy spojuje i přesčasy, školeními, kurzy pro navýšení kvalifikace. Ano, jde o boj si udržet zaměstnání, ale co děti? Stále jsou malé, i když někdy vypadají jako největší rozumbradové světa.

Soukromá školka Flupík

Dobrý den, nabízíme vám služby pro vaše děti, nejen na školní docházku, ale i na letní školku.

Plastovým pískovištěm uděláte dětem radost

Pískoviště by na zahradě nemělo chybět, vyhrají si na něm totiž malé i trochu starší děti. Zabaví je za pěkného počasí na dlouhé hodiny a vám usnadní neustálé vymýšlení venkovních aktivit. Ještě jej pro své ratolesti nemáte, ale uvažujete o jeho pořízení? Pokud nechcete budovat trvalé pískoviště, doporučujeme přenosné plastové pískoviště s krytem, který zabrání znečištění písku a ochrání jej před deštěm. Je ideální pro toho, kdo se v kutilství příliš nevyžívá a chce mít možnost polohu pískoviště pružně měnit. Navíc, až děti odrostou, jednoduše jej můžete využít třeba jako velký květináč.

Násilí v médiích a dětské chování

Mládež kolem roku 2000 sbírala a vyměňovala samolepky s pokémony. Nyní bojují na bojišti, aby je zachytili a vyhráli hru. Kdysi byly strašidelné filmy promítány pozdě v noci a v televizi byla jen hrstka kanálů, nyní jsou násilné filmy k dispozici na všech zařízeních, na vyžádání, 24hodin denně/7 dní v týdnu. Kde kdysi byla krev vyrobena z kečupu, poskytují nyní HD a speciální efekty super-realistickou hrůzu a krveprolití. Jak ovlivní zvýšení násilí v dostupných mediích děti?

Co všechno dětem dá soukromá školka

Mnozí rodiče stojí před nelehkým rozhodnutím, zda dát dítě do státní či soukromé školky. Výhoda té státní je jasná – mnohonásobně nižší náklady. Ale není lepší si trochu připlatit? Investovat do dítěte se vyplatí, a pokud zvolíte správnou soukromou instituci, peněz rozhodně nebudete muset litovat.

S dětmi na hřiště každý den

Počasí je důležitým aspektem při výběru správné aktivity s dětmi. V letní sezóně a za přívětivého počasí je celkem snadné navštívit nejbližší obíbené venkovní hřiště a zde nechat své ratolesti vyřádit. Co se dá však dělat, když za okny poletuje sníh, prší nebo jsou naopak teploty příliš vysoké?

Školka plná zábavy

Jak často vzpomínáte na školková léta? I dospělým se vrací zážitky spojené s dětskými starostmi a radostmi. Bohužel, vždy nejde o zcela pěkné návraty do minulosti. V současné době máte právo výběru, aby vaše děti mohly trávit čas spokojeně a vracely se domů ve veselé náladě.

Výuka uměním a sportem je naše specifikum

Naše jednotřídní školka sídlí v prostorách školy, kterou sdílí se soukromou uměleckou a sportovní školou. Ve vybavených zrcadlových sálech a učebnách s dětmi rozvíjíme jejich známky nadání a dovednosti. Pod vedením uměleckých pedagogů, výtvarníků, herců, tanečníků a sportovců dětem zpestřujeme v pravidelných výukově-herních blocích denní program. Jedná se nám o detekci schopností, vloh a dalšího vhodného směřování vyžití nebo profesionalizace dětí v jednotlivých oborech činností.

Česko-anglická mateřská škola FIALKA Klánovice

Naše mateřská škola Vám nabízí vzdělávací program v českém a anglickém jazyce pro děti od 2-6 let.Nacházíme se v klidném a čistém prostředí v Klánovicích.

Mělo by vaše dítě mít svůj tablet či smartphone?

Je chytré dávat dítěti do rukou chytrý telefon či tablet? Tuhle otázku řeší rodiče po celém světě. Sice je fajn, aby se vám dítě mohlo kdykoliv ozvat, ale pak je tu ta negativní stránka. Malé děti ještě nemají takový rozum, aby si uvědomily, že sedět celý den doma a koukat do obrazovky pro ně není to pravé ořechové. Takže jak to vyřešit?

Odborníci tvrdí, že byste sice měli zvážit věk dítěte, ale není to hlavní kritérium. Daleko důležitější je zhodnotit, zda je váš syn či dcera pro takové zařízení dost vyzrálý/á. U jednoho dítěte to může být třeba v šesti letech, u jiného až v deseti.

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

marianne

logo-hn-byznys

 

 

Videa včech uživatelů

Všechna videa