Chůze naboso u dětí: Ano, či ne?

Správný pohyb nohou je při chůzi velmi důležitý. Zejména u dětí bychom měli dbát na každou případnou odchylku od normálního stavu. Může totiž způsobovat další zdravotní komplikace, jež se zpravidla projeví až později. Na mysli máme především problémy spojené s tím, když není páteř díky nesprávnému pohybu nohy v ose. Dochází pak i k posunutí pánve a mnohdy i nevratným změnám v oblasti páteře. Pokud tedy dítě takzvaně šmajdá dlouhodoběji, mohou nastat i obtíže závažnějšího rázu. Často se v souvislosti se správnou chůzí hovoří o tom, že je třeba, aby děti chodily naboso.

Dětské pískoviště

Pískoviště na zahradě děti zabaví a jeho pořízení nemusí být nákladné ani náročné. Můžete si jej koupit nebo si s ním dát více práce a vytvořit zcela vlastníma rukama. Je to jen na vás. 

Existuje šikana ve školce?

Každý rodič dbá o blaho, pohodlí a zdravý růst svých dětí. Nesnese, když se jim ubližuje. Pokud by to šlo, starali by se rodiče o své potomky snad do 18 let, ale to nejde. Děti potřebují do kolektivu, kde se zabaví a najdou si nové kamarády. První dny ve školce jsou skličující, plné pláče a volání po mamince. Rodiče jsou ve stresu, ale odborné výchově pedagogů věří. Jak je možné, že někdy metody a přístup učitelů ve školce nefungují? Často se objevuje i šikana ve školce.

Má váš předškolák sportovat?

Není nic roztomilejšího než když banda dětí v předškolním věku hraje fotbal nebo chodí řádit do bazénu, ale je to pro ně nejlepší způsob, jak být aktivní? Pravděpodobně ne.

Jak na to, aby mělo dítě rádo svého sourozence?

Když se malé dítě dozví, že do rodiny přibude brzy nový člen, který je ještě schován v maminčině bříšku, jedná většinou s velkou radostí. Těší se na nového sourozence, povídá maminčině bříšku a připravuje spolu s maminkou miminku nový prostor. Jaký je však pozdější vztah mezi sourozenci, kteří spolu vyrůstají?

Maminčin miláček nebo malý vykořisťovatel

Děti ve věku mezi prvním a třetím rokem jsou plně připoutáni ke své matce. Chtějí dělat vše jen s maminkou a pokud ji chvíli nevidí, ihned ji hledají a brečí. Dítě se naprosto zafixuje k matce, což ji začne postupně psychicky vyčerpávat.

Seznamte se s pyramidou potřeb, s kterou zvládnete dětské konflikty

Konflikty mezi dětmi předškolního věku nastávají velmi často doma, ale i ve školce. V dnešním článku se zaměříme na to, jak těmto konfliktům předcházet s pomocí Maslowowi pyramidy.

Logopedická prevence v předškolním věku

Stává se vám, že často nerozumíte, co vaše dítě říká? V určitém věku je neporozumění běžné, dítě se učí mluvit a rozvíjí svou řeč. Později by ale měli výslovností komplikace odeznít, pokud však stále přetrvávají, navštivte logopedickou poradnu.

T-ball

Tee-ball (teeball, tee ball nebo t-ball) je průpravná hra pro softbal a baseball určená především dětským věkovým kategoriím. Hlavní odlišností od softbalu resp. baseballu je, že hráč na pálce neodpaluje nadhozený míč, ale pálí míč ze stativu (pevného stojanu s pružným zakončením). Díky této úpravě pravidel je hra pro mladé hráče stále živá, dramatická a dostatečně emotivní (zatímco při čekání na úspěšný odpal se většina dětí nudí). T-ballové žákovské soutěže mají v zemích s basebalovými tradicemi značnou popularitu, v ČR se rozvíjejí v masovější míře v posledních cca pěti letech.

 

 

 

Jaký je význam výtvarné výchovy u dětí v předškolním věku?

Víte, proč děti v mateřských školkách věnují tolik času kreslení, otiskování, modelování, stříhání, lepení, keramice a dalším tvořivým technikám? Nejenže poznávají nejrůznější styly tvoření, ale má to pro ně i mnohem hlubší smysl. Poznejte ho s námi.

Když dítě začíná jíst samo

Začíná vaše dítě s prvními snahami jíst samostatně? Nikdy mu v tom nebraňte, zbytečně byste jej ochudili o snahu k samostatnosti. Čím dříve se totiž dítě pokouší samo jíst, tím dříve se to naučí.

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

marianne

logo-hn-byznys

 

 

Videa včech uživatelů

Všechna videa