MŠ Hlinsko, Budovatelů - Zprávičky z naší školičky

Blíží se jaro a my v Mateřské škole Budovatelů se těšíme na nové předškoláčky, kteří se chystají k zápisu. Kromě každodenních vzdělávacích činností, které děti rozvíjejí a připravují na vstup do ZŠ, nabízíme i spoustu zážitků. Nezapomněl nás navštívit Martin na bílém koni, či obdarovat Mikuláš se svou družinou. K Halloweenu jsme uspořádali „Zahradní slavnost“ pro děti s rodiči, s Masopustem jsme se rozloučili ve vlastnoručně vyrobených čepicích v průvodu. Před vánoci jsme připravili dárky a vystoupení pro rodiče a rádi zdobíme   i prostory školy.

Sportování v předškolním věku

Sport a zdravý pohyb je důležitý pro každého člověka v každém věku, tedy i pro malé děti. I pro ně je důležitá rovnováha mezi příjmem a výdejem energie. Nadbytek přijaté energie a nedostatek pohybu postupně vede k nadváze a obezitě. Naučte své děti pohybu a tomu, že je pro ně sport zdravý.

Kvalitní vzdělávání za školné dostupné pro každého

 „Zajímáte-li se o vzdělávání svých dětí, myslíte na jejich budoucnost“

Neviditelný kamarád

Objevil se u vás doma nový kamarád? Vaše dítě s ním kouká na televizi, hraje si s ním a chodí s ním do školy? Nejedná se však o normálního kamaráda, tento přítel je neviditelný. Máte pocit, že něco není v pořádku?

Výuka cizího jazyka v mateřské škole

Mnoho rodičů si klade otázku, jestli je vůbec vhodné začít s výukou cizích jazyků už v mateřské škole. Není to zbytečné zatížení a zvládne dítě udržet pozornost tak dlouho, aby se z hodin něčemu přiučil? A je takové vyučování vhodné pro všechny děti, nebo jsou výjimky?

MŠ V Úvalu o.p.s.

Jsou stovky míst, kde se děti učí cizí jazyky, jsou tisíce kroužků, kde se děti učí sportu či jiným dovednostem. Je však málo míst, kde se děti učí myslet…

Kdy by mělo dítě mít svůj pokoj?

Pro dětského obyvatele bytu či domu musíte přizpůsobit alespoň jeden pokoj, který bude jeho vysněným útočištěm. Připravit takový dětský pokojíček není však vůbec jednoduché. Dítě se rychle vyvíjí a často se mění jeho nároky, přece jen od batolete až k teenagerovi vede dlouhá a proměnlivá cesta.

Jak správně skloubit kariéru s dítětem a nezbláznit se?

Nebudeme si nic nalhávat, ženy to mají o poznání složitější než opačné pohlaví. Tedy přinejmenším ve smyslu kariérního a profesního růstu v období výchovy dětí. Společnost je z let minulých mírně řečeno navyklá na tradiční obrázek, kdy muž nosí domů finanční prostředky, zatímco žena se stará o teplo rodinného krbu.

U televize platí, všeho s mírou

Dívá se vaše dítě často na televizi? Přemýšleli jste nad tím, co to znamená pro jeho zdravý vývoj? Televize se stala v poslední době nevypustitelnou součástí vašeho života a i života vašich dětí? Sledování medií je přínosné, ale od určitého věku a v únosné míře. Zamyslete se dnes s námi, co sledování televize přináší vašemu dítěti.

Proč právě MŠ Lískovecká?

V době nástupu dítěte do mateřské školy stojí před každým rodičem těžké rozhodnutí- jakou mateřskou školu vybrat? Konečné rozhodnutí je vždy na rodičích, možná Vám ale následující řádky s výběrem mateřské školy alespoň trochu pomohou.

Počítačové hry a jejich vliv na děti

Mezi dětmi je hraní počítačových her či hraní na xBoxu, Playstationu apod. pravděpodobně jednou z nejrozšířenějších aktivit. Téměř každé dítě školního věku vám řekne co je to Minecraft a proč jsou ty naštvaní ptáčkové tak moc úžasní. Mnoho rodičů musí své děti v těchto aktivitách tlumit, neboť kdyby se pobyt u her neomezoval časovým limitem, hodně dětí by pravděpodobně bylo ochotno strávit u počítače, konzole či tabletu celé odpoledne – nehledě na školu či jiné zájmy. Vědci se snažili zjisti, jestli dětem tato činnost škodí ve vývoji či nikoliv. Výsledky jsou někdy překvapující.

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

marianne

logo-hn-byznys

 

 

Videa včech uživatelů

Všechna videa