Jaký je význam výtvarné výchovy u dětí v předškolním věku?

Víte, proč děti v mateřských školkách věnují tolik času kreslení, otiskování, modelování, stříhání, lepení, keramice a dalším tvořivým technikám? Nejenže poznávají nejrůznější styly tvoření, ale má to pro ně i mnohem hlubší smysl. Poznejte ho s námi.

Když dítě začíná jíst samo

Začíná vaše dítě s prvními snahami jíst samostatně? Nikdy mu v tom nebraňte, zbytečně byste jej ochudili o snahu k samostatnosti. Čím dříve se totiž dítě pokouší samo jíst, tím dříve se to naučí.

Víte, jaká by měla být perfektní učitelka?

Rodiče mají často na učitelky v mateřské škole vysoké nároky a neuvědomují si, kolik stresu, neplánovaných situacích, výchovných problémů a rizikových momentů musí řešit. Zamyslete se, jak by podle vás měla vypadat ona perfektní učitelka v mateřské školce?

Jak mluvit s dětmi o hubnutí

Často mluvíme o tipech pro zdraví pro všechny dospělé čtenáře dietních blogů. Ale, co o dětech a jejich hmotnosti? Jsem si jist, že plno z vás má děti a má obavy o jejich obecné blaho. Mnoho pacientů má také obavy z toho, jak hovořit se svými dětmi o dietě. Moje odpověď je hlasité "NEDĚLEJTE TO".

Jaká voda je pro vaše dítě nejlepší?

Pro děti je nejvhodnějším nápojem voda, nejsou to ani limonády, ani slazené nápoje. Pro své děti byste měli volit neochucenou a neslazenou vodu či domácí džus. Víte, jaká voda je pro děti lepší, zdali balená či z vodovodu?

Zubař! Noční můra dětí

Pokud jdete se svým dítětem k pediatrovi, dostatečně ho na to připravíte, řeknete mu, co se bude dít, kam půjdete a seznámíte ho s tím, že je paní doktorka hodná. Dítě bude pravděpodobně v klidu a celou prohlídku zvládne. Návštěva zubaře je však výjimkou.

Jaké zoo navštívit s malými dětmi

Přemýšlíte, kam na výlet? Vyrazte se svými dětmi do zoo. Jsou otevřené i přes zimu a děti rádi uvidí zvířátka v každém ročním období. Poradíme vám, jakou zoo byste měli určitě navštívit a užít si její kouzelnou atmosféru.

Výběr narozeninového dortu

Blíží se narozeniny vašeho milovaného potomka? Přemýšlíte, jaký dort je zrovna pro něj ten nejvhodnější? Zvažte možnosti a nechte si poradit.

Nevědomé učení dětí - vedení k samostatnosti

Od raného věku mají děti jednu neskonalou výhodu, veškeré informace do sebe absorbují rychlostí blesku a ani se nemusí trápit biflováním. Naučte děti co nejvíce, využijte této ideální doby. Pro každého rodiče je úleva, když za dítě nemusí vše dělat, a dítě mu pomáhá. Od nejmenších dětí, že se samo nají, později, že si umí umýt ruce, oblékne se apod.. To samozřejmě není samo o sobě. Ano, dítě se učí rychle, ale jen za předpokladu, že jej necháme, že mu budeme věřit a budeme podporovat.

Dětský lesní klub Petrklíč

Ve Bzenci zahájí svůj provoz lesní mateřská školka Petrklíč, která již dva roky fungovala v Moravském Písku. Ve Bzenci buduje zázemí přímo u borového lesa, který je ideálním prostředím pro zdravý vývoj dítěte. Děti v lesní mateřské školce jsou celý den venku, pouze za velmi nepříznivého počasí a na dobu odpočinku se uchylují do maringotky, která je slouží jako jejich kryté zázemí. Na pozemku vznikne ještě zastřešená veranda a jednoduché herní prvky (houpačky, pískoviště, lana na ručkování apod.)

Nástup dítěte do mateřské školy

Každé dítě je osobnost, a tak zvládá jednotlivé změny jinak. Jedna holčička se může těšit, až se jí po svačině nechce domů, zato její kamarádka vstává se slzami v očích a rodiče ji do školky musí dovézt po zlém.

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

marianne

logo-hn-byznys

 

 

Videa včech uživatelů

Všechna videa