Jak připravit dítě do školky?

Nastupuje po prázdninách vaše dítko do mateřské školky? Pro každou matku je nástup dítěte do školky velmi významný okamžik, ale také pěkný stres. Některé se strachují, jestli se mu tam bude líbit a najde si nové kamarády, jiným zase nedá spát vědomí, že toho musí ještě spoustu nakoupit a připravit.

Většina školek předem informuje rodiče o tom, co má mít dítě připraveno. Některé na to však zapomínají, nebo si myslí, že to rodiče přece napadne samotné. Pokud tedy chcete být připraveni na všechno, inspirujte se v našem seznamu.

Přezůvky

V každé školce se přezouvají a určitě tomu nebude jinak ani v té vaší. Koupí přezůvek tedy rozhodně nic nepokazíte. Volte však raději pevné a uzavřené bačkory. V otevřených sandálcích nebo pantoflích by si mohlo dítě při hrách ublížit.

Oblečení

Mezi ideální dětské oblečení do školky patří pohodlné, a především praktické kousky. Nezapomínejte, že v nich vaše dítě bude celý den a mělo by mu být po celou tuto dobu příjemně. Volit tedy můžete například bavlněná trička a tepláčky či dětské legíny.

Zabalit byste měli dítěti i další oblečení, ať už se jedná o sportovní převlečení na ven nebo náhradní oblečení. Ve školce se mohou děti snadno ušpinit, proto byste mu vždy měli nějaké oblečení pro jistotu připravit.

Rozhodně byste neměli při přípravě oblečení zapomenout ani na dětské pyžamo. Po obědě si ve většině školkách chodí děti odpočinout a pyžamo tak budou zaručeně potřebovat.

Ručník

Nemusí s sebou nosit velkou osušku, ale malý bavlněný ručník přijde jistě vhod. Po umytí rukou se musí děti někde také osušit a malý ručník je k tomu naprosto ideální.

Zástěra

I když má vaše dítě zabaleno oblečení pro případ ušpinění, určitě mu pořiďte také zástěru, kterou využije zejména u výtvarných typů aktivit, jako je kreslení a malování.

Doporučujeme:

banner300x250

Videa včech uživatelů

Všechna videa

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

logo-hn-byznys

slunicko

materidouska

 

nova2