Na co nezapomenout při cestě k moři s dětmi

Dnes už se běžně jezdí či létá k moři i s těmi nejmenšími. Víceméně záleží na rodičích, kdy si troufnou vzít svou ratolest na delší cestu. Chystáte se letos k moři s dítětem/dětmi? Dobře promyslete, co mu/jim sbalíte. Pojďme si shrnout, na co byste neměli zapomenout.

 

Od jakého věku cestovat s dětmi k moři

Nejdříve si přibližme, s jak starým dítětem je možné vydat se k moři. Jak jsme si již uvedli v úvodu, dnes je už běžné jezdit (popřípadě létat) k moři i s těmi nejmenšími. Samozřejmě s novorozencem byste měli být raději doma. Ani raný kojenecký věk není nejvhodnějším obdobím pro cestování. Je třeba si uvědomit, že malé miminko potřebuje více času na aklimatizaci, nemá dostatečně vyvinutou termoregulaci atd.

Nikdo vám neřekne přesně, od jakého věku je vhodný pobyt dítěte u moře. Záleží totiž i na dalších faktorech - kam se přesně chystáte (exotiku nechte opravdu až na pozdější věk), jak konkrétně vaše dítko snáší změny, ale i na povaze rodičů.

Většina odborníků vám řekne, že pobyt není vhodný do jednoho roku. Jiní dokonce uvádějí, že optimální je hranice tří let. Myslete také na to, že kojenec si dovolenou u moře neužije (je mu jedno, kde je) a možná ani vy si ji kvůli starosti o něj nevychutnáte tak, jak byste si představovali.

Co byste měli mít s sebou pro vaše dítě

A co sbalit vašemu dítku na cestu k moři? Samozřejmě záleží na jeho věku. Čím mladší je, tím vše důkladněji promyslete, ať nezapomenete na nic důležitého.

Z těch základních potřeb mějte cestovní pas, vhodné oblečení (pohodlné, prodyšné a hlavně dostatek) včetně pokrývky hlavy, opalovací krém s dostatečným faktorem a vhodné jsou i přípravky po opalování (i tak hlídejte, aby dítko nebylo na sluníčku příliš dlouho), plavecké pomůcky, oblíbené hračky (na písek, do vody i na pobyt vevnitř), hygienické potřeby, ručníky, sluneční brýle, základní léky na různé potíže atd.

Chystáte-li se k moři s miminkem, nezapomeňte ještě na dětské lahvičky, pleny (jednorázové i látkové), vlhčené ubrousky a další potřeby pro mrňouska, kočárek či jinou "pomůcku" na přenos miminka, dudlík a dětské jídlo, nechcete-li ho kupovat až na místě. Pokud ano, dávejte si dobrý pozor, kde ho pořizujete.

Před odjezdem/odletem k moři získejte co nejvíce informací o místě, kde budete ubytovaní. Je k dispozici dětská postýlka a židle? Jsou tam celkově vhodné podmínky pro malé dítě?

Několik rad závěrem

• Chcete-li cestovat s miminkem, je vhodné vybrat cílovou destinaci, která není tak daleko a v níž budete moci zajistit své ratolesti veškerý komfort.

• Vydejte se na cestu nejlépe autem. Budete moci kdykoliv zastavit a přizpůsobit se potřebám dítěte.

• Nezapomeňte, že cesta je dlouhá, tak mějte dostatek jídla, pití i hraček na rozptýlení.

• Chraňte svého potomka před sluncem. Malé miminko nechávejte neustále ve stínu.

• Dejte si pozor na dehydrataci dítka.

A co vy? Kolik je vašemu prckovi a troufnete si s ním na cestu k moři?

Doporučujeme:

banner300x250

Videa včech uživatelů

Všechna videa

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

logo-hn-byznys

slunicko

materidouska

 

nova2