Proč nechat své děti očkovat?

Řada rodičů se rozmýšlí nad tím, jestli je dobré nechat své děti očkovat. V dnešní moderní snaze o návrat k přírodním principům, kdy se všechno chemické a podávané nestandardní cestou zatracuje a často zbytečně haní, může být těžké odhalit, co je skutečně důležité. Mnoho lidí však ve své zaslepenosti zapomíná na hlavní důvody, proč očkování vůbec vzniklo a s čím vším dokáže pomoci. Pozitivní dopady jasně hovoří o tom, že se nejedná o nic nebezpečného. Případné potíže se naopak skrývají při vyhnutí se doporučeným vakcínám, které jsou léty prověřené. Jestli stále váháte, podívejte se na důvody, proč své děti očkovat.

Očkování má své důvody

Česká republika se řadí mezi nejlépe proočkované země. Díky tomu se zde nevyskytuje celá řada životu nebezpečných onemocnění, jako jsou černý kašel, tuberkulóza, a podobně. Zákonem je stanovená povinnost očkování proti devíti závažným nemocem. Hlasy rodičů, kteří říkají, že tyto vakcíny jsou zbytečné a snad i potenciálně nebezpečné, bohužel posledních pár let získávaly své příznivce. Když nepřicházíme do styku se závažnými nemocemi, proti kterým je očkování namířeno, vidíme jako reálnou pouze hrozbu z cizí látky vpichované do těla dítěte. To je však neopodstatněné. Kdybychom najednou přestali očkovat, jak dlouho by trvalo, než by se vážné a smrtelné choroby opět objevily?

Přenos nemocí v kolektivu

Ve školkách a školách přichází dítě do styku s mnoha bakteriemi a viry. Jakmile se například ve školce objeví chřipka, může z toho vzniknout velký problém, který postihne více dětí. O tom, které se nakazí, z velké části rozhoduje právě imunitní systém. Samotná chřipka nebývá nic závažného, ale například epidemie černého kašle by měla mnohem horší následky.

Získaná imunita

Posílení imunitního systému pomocí vakcinace funguje na základě dvou principů. V prvním případě se jedná o podání oslabeného patogenu, na který si tělo samo vytvoří specifické protilátky. Ty během příštího kontaktu dokážou rychle zareagovat a rozvinutí nemoci efektivně potlačit. Druhým způsobem je podání již připravených specifických protilátek proti určité nemoci. Tito malí bojovníci budou připraveni na okamžik, kdy se dítě dostane do styku s patogenem a včas zasáhnou. Řada protilátek má dědiční základ a velká spousta je i v mateřském mléce. Není to však všechno a zbytečně riskovat vážné onemocnění se rozhodně nevyplatí.

U běžných vakcín nejsou závažné nežádoucí důsledky prokázané

Ale co hlinité soli ve vakcínách? Jsou zdrojem autoimunitních onemocnění, či dokonce můžou zavinit autismus? Neexistují žádné seriózní studie ohledně negativního vlivu hlinitých solích obsažených v očkování. Sloučeniny podobného typu se navíc do dětského těla dostávají i v mléce, příkrmech a podobně. Nejedná se o žádnou vysoce nebezpečnou látku a mnohem větší nebezpečí vyplývá ze zanedbání prevence proti nebezpečným nemocem.

Nárůst alergií nesouvisí s očkováním

Řada lidí dokonce tvrdí, že nárůst alergií v populaci zavinila právě vakcinace. Tento jev také nebyl prokázán. Autoimunitní onemocnění má dědičný základ, případně se vyvíjí v odpovědi na kontext životního stylu. Děti již tolik nepřichází do styku se senem, zvířaty, trávou, pylem. A tak se není čemu divit, že si organismus včas nevytvoří odpovídající reakce.

Větší kontrola vakcín než v minulosti

V dnešní době je každé nové očkování podrobeno třem důsledným klinickým testováním, které mají za cíl odhalit případné nežádoucí účinky. Celý proces kontroly je mnohem přísnější v porovnání s minulými roky, takže naše děti dostanou mnohem lepší produkt, než byl podán kdysi nám. S pokročilým výzkumem jsou vyvíjeny vysoce efektivní a specifikované látky, které působí pouze proti vybraným nemocem.

Doporučujeme:

banner300x250

Videa včech uživatelů

Všechna videa

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

logo-hn-byznys

slunicko

materidouska

 

nova2