Na co nezapomenout při cestě k moři s dětmi

Dnes už se běžně jezdí či létá k moři i s těmi nejmenšími. Víceméně záleží na rodičích, kdy si troufnou vzít svou ratolest na delší cestu. Chystáte se letos k moři s dítětem/dětmi? Dobře promyslete, co mu/jim sbalíte. Pojďme si shrnout, na co byste neměli zapomenout.

Školky neslouží jenom na hlídání

Každá mateřská dovolená jednou skončí a nastane pracovní kolotoč, který se mnohdy spojuje i přesčasy, školeními, kurzy pro navýšení kvalifikace. Ano, jde o boj si udržet zaměstnání, ale co děti? Stále jsou malé, i když někdy vypadají jako největší rozumbradové světa.

Plastovým pískovištěm uděláte dětem radost

Pískoviště by na zahradě nemělo chybět, vyhrají si na něm totiž malé i trochu starší děti. Zabaví je za pěkného počasí na dlouhé hodiny a vám usnadní neustálé vymýšlení venkovních aktivit. Ještě jej pro své ratolesti nemáte, ale uvažujete o jeho pořízení? Pokud nechcete budovat trvalé pískoviště, doporučujeme přenosné plastové pískoviště s krytem, který zabrání znečištění písku a ochrání jej před deštěm. Je ideální pro toho, kdo se v kutilství příliš nevyžívá a chce mít možnost polohu pískoviště pružně měnit. Navíc, až děti odrostou, jednoduše jej můžete využít třeba jako velký květináč.

Násilí v médiích a dětské chování

Mládež kolem roku 2000 sbírala a vyměňovala samolepky s pokémony. Nyní bojují na bojišti, aby je zachytili a vyhráli hru. Kdysi byly strašidelné filmy promítány pozdě v noci a v televizi byla jen hrstka kanálů, nyní jsou násilné filmy k dispozici na všech zařízeních, na vyžádání, 24hodin denně/7 dní v týdnu. Kde kdysi byla krev vyrobena z kečupu, poskytují nyní HD a speciální efekty super-realistickou hrůzu a krveprolití. Jak ovlivní zvýšení násilí v dostupných mediích děti?

Co všechno dětem dá soukromá školka

Mnozí rodiče stojí před nelehkým rozhodnutím, zda dát dítě do státní či soukromé školky. Výhoda té státní je jasná – mnohonásobně nižší náklady. Ale není lepší si trochu připlatit? Investovat do dítěte se vyplatí, a pokud zvolíte správnou soukromou instituci, peněz rozhodně nebudete muset litovat.

S dětmi na hřiště každý den

Počasí je důležitým aspektem při výběru správné aktivity s dětmi. V letní sezóně a za přívětivého počasí je celkem snadné navštívit nejbližší obíbené venkovní hřiště a zde nechat své ratolesti vyřádit. Co se dá však dělat, když za okny poletuje sníh, prší nebo jsou naopak teploty příliš vysoké?

Školka plná zábavy

Jak často vzpomínáte na školková léta? I dospělým se vrací zážitky spojené s dětskými starostmi a radostmi. Bohužel, vždy nejde o zcela pěkné návraty do minulosti. V současné době máte právo výběru, aby vaše děti mohly trávit čas spokojeně a vracely se domů ve veselé náladě.

Výuka uměním a sportem je naše specifikum

Naše jednotřídní školka sídlí v prostorách školy, kterou sdílí se soukromou uměleckou a sportovní školou. Ve vybavených zrcadlových sálech a učebnách s dětmi rozvíjíme jejich známky nadání a dovednosti. Pod vedením uměleckých pedagogů, výtvarníků, herců, tanečníků a sportovců dětem zpestřujeme v pravidelných výukově-herních blocích denní program. Jedná se nám o detekci schopností, vloh a dalšího vhodného směřování vyžití nebo profesionalizace dětí v jednotlivých oborech činností.

Doporučujeme:

banner300x250

Videa včech uživatelů

Všechna videa

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

logo-hn-byznys

slunicko

materidouska

 

nova2