Kufříky pro děti - retro nebo moderní vybavení?

Každý z nás si vzpomene na úžasná školní léta, retro oblečení a školní aktovky. Nechyběly ani kufříky, které dětem sloužily jako úschovna na svačinu nebo malířské potřeby. Móda školních kufříků se vrací zpět v nejrůznějším provedení, koupili byste takový klenot i vašemu dítěti?

Chůze naboso u dětí: Ano, či ne?

Správný pohyb nohou je při chůzi velmi důležitý. Zejména u dětí bychom měli dbát na každou případnou odchylku od normálního stavu. Může totiž způsobovat další zdravotní komplikace, jež se zpravidla projeví až později. Na mysli máme především problémy spojené s tím, když není páteř díky nesprávnému pohybu nohy v ose. Dochází pak i k posunutí pánve a mnohdy i nevratným změnám v oblasti páteře. Pokud tedy dítě takzvaně šmajdá dlouhodoběji, mohou nastat i obtíže závažnějšího rázu. Často se v souvislosti se správnou chůzí hovoří o tom, že je třeba, aby děti chodily naboso.

Existuje šikana ve školce?

Každý rodič dbá o blaho, pohodlí a zdravý růst svých dětí. Nesnese, když se jim ubližuje. Pokud by to šlo, starali by se rodiče o své potomky snad do 18 let, ale to nejde. Děti potřebují do kolektivu, kde se zabaví a najdou si nové kamarády. První dny ve školce jsou skličující, plné pláče a volání po mamince. Rodiče jsou ve stresu, ale odborné výchově pedagogů věří. Jak je možné, že někdy metody a přístup učitelů ve školce nefungují? Často se objevuje i šikana ve školce.

Jak na to, aby mělo dítě rádo svého sourozence?

Když se malé dítě dozví, že do rodiny přibude brzy nový člen, který je ještě schován v maminčině bříšku, jedná většinou s velkou radostí. Těší se na nového sourozence, povídá maminčině bříšku a připravuje spolu s maminkou miminku nový prostor. Jaký je však pozdější vztah mezi sourozenci, kteří spolu vyrůstají?

Maminčin miláček nebo malý vykořisťovatel

Děti ve věku mezi prvním a třetím rokem jsou plně připoutáni ke své matce. Chtějí dělat vše jen s maminkou a pokud ji chvíli nevidí, ihned ji hledají a brečí. Dítě se naprosto zafixuje k matce, což ji začne postupně psychicky vyčerpávat.

Logopedická prevence v předškolním věku

Stává se vám, že často nerozumíte, co vaše dítě říká? V určitém věku je neporozumění běžné, dítě se učí mluvit a rozvíjí svou řeč. Později by ale měli výslovností komplikace odeznít, pokud však stále přetrvávají, navštivte logopedickou poradnu.

T-ball

Tee-ball (teeball, tee ball nebo t-ball) je průpravná hra pro softbal a baseball určená především dětským věkovým kategoriím. Hlavní odlišností od softbalu resp. baseballu je, že hráč na pálce neodpaluje nadhozený míč, ale pálí míč ze stativu (pevného stojanu s pružným zakončením). Díky této úpravě pravidel je hra pro mladé hráče stále živá, dramatická a dostatečně emotivní (zatímco při čekání na úspěšný odpal se většina dětí nudí). T-ballové žákovské soutěže mají v zemích s basebalovými tradicemi značnou popularitu, v ČR se rozvíjejí v masovější míře v posledních cca pěti letech.

 

 

 

Doporučujeme:

banner300x250

Videa včech uživatelů

Všechna videa

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

logo-hn-byznys

slunicko

materidouska

 

nova2