Maminčin miláček nebo malý vykořisťovatel

Děti ve věku mezi prvním a třetím rokem jsou plně připoutáni ke své matce. Chtějí dělat vše jen s maminkou a pokud ji chvíli nevidí, ihned ji hledají a brečí. Dítě se naprosto zafixuje k matce, což ji začne postupně psychicky vyčerpávat.

Logopedická prevence v předškolním věku

Stává se vám, že často nerozumíte, co vaše dítě říká? V určitém věku je neporozumění běžné, dítě se učí mluvit a rozvíjí svou řeč. Později by ale měli výslovností komplikace odeznít, pokud však stále přetrvávají, navštivte logopedickou poradnu.

T-ball

Tee-ball (teeball, tee ball nebo t-ball) je průpravná hra pro softbal a baseball určená především dětským věkovým kategoriím. Hlavní odlišností od softbalu resp. baseballu je, že hráč na pálce neodpaluje nadhozený míč, ale pálí míč ze stativu (pevného stojanu s pružným zakončením). Díky této úpravě pravidel je hra pro mladé hráče stále živá, dramatická a dostatečně emotivní (zatímco při čekání na úspěšný odpal se většina dětí nudí). T-ballové žákovské soutěže mají v zemích s basebalovými tradicemi značnou popularitu, v ČR se rozvíjejí v masovější míře v posledních cca pěti letech.

 

 

 

Když dítě začíná jíst samo

Začíná vaše dítě s prvními snahami jíst samostatně? Nikdy mu v tom nebraňte, zbytečně byste jej ochudili o snahu k samostatnosti. Čím dříve se totiž dítě pokouší samo jíst, tím dříve se to naučí.

Víte, jaká by měla být perfektní učitelka?

Rodiče mají často na učitelky v mateřské škole vysoké nároky a neuvědomují si, kolik stresu, neplánovaných situacích, výchovných problémů a rizikových momentů musí řešit. Zamyslete se, jak by podle vás měla vypadat ona perfektní učitelka v mateřské školce?

Jak mluvit s dětmi o hubnutí

Často mluvíme o tipech pro zdraví pro všechny dospělé čtenáře dietních blogů. Ale, co o dětech a jejich hmotnosti? Jsem si jist, že plno z vás má děti a má obavy o jejich obecné blaho. Mnoho pacientů má také obavy z toho, jak hovořit se svými dětmi o dietě. Moje odpověď je hlasité "NEDĚLEJTE TO".

Jaká voda je pro vaše dítě nejlepší?

Pro děti je nejvhodnějším nápojem voda, nejsou to ani limonády, ani slazené nápoje. Pro své děti byste měli volit neochucenou a neslazenou vodu či domácí džus. Víte, jaká voda je pro děti lepší, zdali balená či z vodovodu?

Zubař! Noční můra dětí

Pokud jdete se svým dítětem k pediatrovi, dostatečně ho na to připravíte, řeknete mu, co se bude dít, kam půjdete a seznámíte ho s tím, že je paní doktorka hodná. Dítě bude pravděpodobně v klidu a celou prohlídku zvládne. Návštěva zubaře je však výjimkou.

Jaké zoo navštívit s malými dětmi

Přemýšlíte, kam na výlet? Vyrazte se svými dětmi do zoo. Jsou otevřené i přes zimu a děti rádi uvidí zvířátka v každém ročním období. Poradíme vám, jakou zoo byste měli určitě navštívit a užít si její kouzelnou atmosféru.

Doporučujeme:

banner300x250

Videa včech uživatelů

Všechna videa

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

logo-hn-byznys

slunicko

materidouska

 

nova2