Nevědomé učení dětí - vedení k samostatnosti

Od raného věku mají děti jednu neskonalou výhodu, veškeré informace do sebe absorbují rychlostí blesku a ani se nemusí trápit biflováním. Naučte děti co nejvíce, využijte této ideální doby. Pro každého rodiče je úleva, když za dítě nemusí vše dělat, a dítě mu pomáhá. Od nejmenších dětí, že se samo nají, později, že si umí umýt ruce, oblékne se apod.. To samozřejmě není samo o sobě. Ano, dítě se učí rychle, ale jen za předpokladu, že jej necháme, že mu budeme věřit a budeme podporovat.

Dětský lesní klub Petrklíč

Ve Bzenci zahájí svůj provoz lesní mateřská školka Petrklíč, která již dva roky fungovala v Moravském Písku. Ve Bzenci buduje zázemí přímo u borového lesa, který je ideálním prostředím pro zdravý vývoj dítěte. Děti v lesní mateřské školce jsou celý den venku, pouze za velmi nepříznivého počasí a na dobu odpočinku se uchylují do maringotky, která je slouží jako jejich kryté zázemí. Na pozemku vznikne ještě zastřešená veranda a jednoduché herní prvky (houpačky, pískoviště, lana na ručkování apod.)

Nástup dítěte do mateřské školy

Každé dítě je osobnost, a tak zvládá jednotlivé změny jinak. Jedna holčička se může těšit, až se jí po svačině nechce domů, zato její kamarádka vstává se slzami v očích a rodiče ji do školky musí dovézt po zlém.

Co znamená to Montessori?

Určitě jste někdy již slyšeli pojem Montessori či montessori hračky a pomůcky. Víte, ale v čem se skrývá kouzlo Montessori pedagogiky a jak ji využívají ve školkách?

Jesle a školky Opalinka již od 1 990 Kč měsíčně!

Jesle a školky Opalinka zajišťují již více než 3 roky kvalifikovanou péči o děti od 2 měsíců do 6 let. O Vaše děti se stará odborný personál se zdravotnickým a pedagogickým vzděláním. Zaměřujeme se na všestranný rozvoj dítěte, jak po kognitivní, tak po motorické stránce. Naše jesličky a školky se postupně díky spokojeným rodičům rozrůstají, a tak Vám nyní můžeme nabídnout naši skvělou péči již ve 3 pobočkách – Praha Flora, Říčany a Uhříněves.

 

MŠ Hlinsko, Budovatelů - Zprávičky z naší školičky

Blíží se jaro a my v Mateřské škole Budovatelů se těšíme na nové předškoláčky, kteří se chystají k zápisu. Kromě každodenních vzdělávacích činností, které děti rozvíjejí a připravují na vstup do ZŠ, nabízíme i spoustu zážitků. Nezapomněl nás navštívit Martin na bílém koni, či obdarovat Mikuláš se svou družinou. K Halloweenu jsme uspořádali „Zahradní slavnost“ pro děti s rodiči, s Masopustem jsme se rozloučili ve vlastnoručně vyrobených čepicích v průvodu. Před vánoci jsme připravili dárky a vystoupení pro rodiče a rádi zdobíme   i prostory školy.

Sportování v předškolním věku

Sport a zdravý pohyb je důležitý pro každého člověka v každém věku, tedy i pro malé děti. I pro ně je důležitá rovnováha mezi příjmem a výdejem energie. Nadbytek přijaté energie a nedostatek pohybu postupně vede k nadváze a obezitě. Naučte své děti pohybu a tomu, že je pro ně sport zdravý.

Neviditelný kamarád

Objevil se u vás doma nový kamarád? Vaše dítě s ním kouká na televizi, hraje si s ním a chodí s ním do školy? Nejedná se však o normálního kamaráda, tento přítel je neviditelný. Máte pocit, že něco není v pořádku?

Doporučujeme:

banner300x250

Videa včech uživatelů

Všechna videa

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

logo-hn-byznys

slunicko

materidouska

 

nova2