Výuka cizího jazyka v mateřské škole

Mnoho rodičů si klade otázku, jestli je vůbec vhodné začít s výukou cizích jazyků už v mateřské škole. Není to zbytečné zatížení a zvládne dítě udržet pozornost tak dlouho, aby se z hodin něčemu přiučil? A je takové vyučování vhodné pro všechny děti, nebo jsou výjimky?

MŠ V Úvalu o.p.s.

Jsou stovky míst, kde se děti učí cizí jazyky, jsou tisíce kroužků, kde se děti učí sportu či jiným dovednostem. Je však málo míst, kde se děti učí myslet…

Kdy by mělo dítě mít svůj pokoj?

Pro dětského obyvatele bytu či domu musíte přizpůsobit alespoň jeden pokoj, který bude jeho vysněným útočištěm. Připravit takový dětský pokojíček není však vůbec jednoduché. Dítě se rychle vyvíjí a často se mění jeho nároky, přece jen od batolete až k teenagerovi vede dlouhá a proměnlivá cesta.

Jak správně skloubit kariéru s dítětem a nezbláznit se?

Nebudeme si nic nalhávat, ženy to mají o poznání složitější než opačné pohlaví. Tedy přinejmenším ve smyslu kariérního a profesního růstu v období výchovy dětí. Společnost je z let minulých mírně řečeno navyklá na tradiční obrázek, kdy muž nosí domů finanční prostředky, zatímco žena se stará o teplo rodinného krbu.

U televize platí, všeho s mírou

Dívá se vaše dítě často na televizi? Přemýšleli jste nad tím, co to znamená pro jeho zdravý vývoj? Televize se stala v poslední době nevypustitelnou součástí vašeho života a i života vašich dětí? Sledování medií je přínosné, ale od určitého věku a v únosné míře. Zamyslete se dnes s námi, co sledování televize přináší vašemu dítěti.

Proč právě MŠ Lískovecká?

V době nástupu dítěte do mateřské školy stojí před každým rodičem těžké rozhodnutí- jakou mateřskou školu vybrat? Konečné rozhodnutí je vždy na rodičích, možná Vám ale následující řádky s výběrem mateřské školy alespoň trochu pomohou.

Počítačové hry a jejich vliv na děti

Mezi dětmi je hraní počítačových her či hraní na xBoxu, Playstationu apod. pravděpodobně jednou z nejrozšířenějších aktivit. Téměř každé dítě školního věku vám řekne co je to Minecraft a proč jsou ty naštvaní ptáčkové tak moc úžasní. Mnoho rodičů musí své děti v těchto aktivitách tlumit, neboť kdyby se pobyt u her neomezoval časovým limitem, hodně dětí by pravděpodobně bylo ochotno strávit u počítače, konzole či tabletu celé odpoledne – nehledě na školu či jiné zájmy. Vědci se snažili zjisti, jestli dětem tato činnost škodí ve vývoji či nikoliv. Výsledky jsou někdy překvapující.

Montessorimateřská školka v praxi

Menší skupiny dětí ve smíšených třídách jsou vedeny k přirozené zvídavosti, samostatnosti, ale i sebejistotě a respektu ke svému okolí. Determinující je jak jejich prostředí, tak individuální přístup ke každému z nich a porozumění jednotlivým vývojovým stádiím. To vše je zaštítěno laskavým přístupem učitelů – průvodců.

Zabavte a učte i ty nejmenší

Máte doma malého potomka, který miluje nejrůznější hry a při chmurném počasí doma chvíli neposedí? Zabavte ho jednoduchými i promyšlenějšími hrami, které je potěší a dokonce je i něco naučí.

Chcete školku jinak? Navštivte MUFÁNKOV!

Zvažujete možnost přihlásit své dítko do školky, ale máte strach, aby to byla ta pravá? Státní školky jsou sice levné, ale také přeplněné a kvalita výuky a přístup k dětem často nebývá takový, jaké bychom si je přáli. Nabídka soukromých školek je také nepřeberná, chcete-li ale, aby Vaše dítko zažilo školku jinak, navštivte MUFÁNKOV.

Doporučujeme:

banner300x250

Videa včech uživatelů

Všechna videa

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

logo-hn-byznys

slunicko

materidouska

 

nova2