Začátky lyžování bývají snazší pod vedením zkušených instruktorů

Začátky lyžování bývají těžké pro každého, ať už začíná se zimním sportem v útlém dětství, pubertě, nebo až v dospělosti. Pro většinu začátečníků platí, že pro prevenci úrazů i nenávratné nenávisti ke sportu by je měl v prvních krůčcích vést někdo zkušenější. Doprovázení při prvním pluhu, obloučcích i jízdě na vleku by mělo být samozřejmostí u všech malých dětí. Ty se stejně bez doprovodu dospělého nemohou na zasněžených svazích samy pohybovat.

Bez trenérů si začátečníci často vštěpí zbytečné zlozvyky

Záleží na tom, jak zkušení a trpěliví rodiče či prarodiče jsou. Pokud jim jejich vlastní potomek neodporuje – což bývá u minima případů – a nevzteká se při každém nezdaru, mohou se do výuky pustit sami. Ovšem důležitou poučkou je, že jsou si stoprocentně jisti se svým uměním, které mohou svému dítěti předat a zabránit fatálním následkům. Mnohdy se však stává, že děti lépe reagují na neznámé – ovšem přátelské a zkušené - lidi, pod jejichž vedením jim začátky lyžování půjdou daleko snáze než pod starostlivým dohlížením milujících rodičů. Vždyť ruku na srdce, nebáli byste se jako rodiče tří až pětiletého caparta, když jej vidíte, jak se pouští střemhlav z kopce vstříc novým výzvám a dobrodružstvím s minimem zábran, zato s maximem adrenalinu?

Pro začátek stačí pár hodin v lyžařské školičce

Někteří rodiče si zase nejsou tak jistí v kramflecích, rozuměj v lyžácích, a proto by první jízdy svých potomků měli svěřit do rukou zkušených instruktorů, již vědí, jakým způsobem směřovat první obloučky, způsob zastavení i nastupování na kotvičku, pomu či lanovku. Bez jejich vedení by se malí začátečníci mohli zbytečně naučit zlozvykům, kterých by se – třeba neúspěšně – pokoušeli zbavovat až do dospělosti. Zkušenosti trenérů z lyžařských škol říkají, že již po pár hodinách nebo dni strávených v lyžařské školičce je již malý lyžař schopen samostatné jízdy, kterou už s ním zvládnou pilovat jeho rodiče. A za pár let už jim budou jejich děti na svazích ujíždět. Netrapte se začátky, které vám i vašim dětem jednoduše usnadní protřelí instruktoři zimních sportů. A neplatí to jen o lyžování, ale i o snowboardingu či běžkách.

Doporučujeme:

banner300x250

Videa včech uživatelů

Všechna videa

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

logo-hn-byznys

slunicko

materidouska

 

nova2